Хаос на летищата в цяла Турция
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Стотици отменени полети и огромни закъснения заради лошото време
Необичаен сибирски студ парализира въздушния транспорт в Турция през последните дни. Най-тежко е положението в Истанбул, където двете международни летища - "Истанбул" в европейската част и "Сабиха Гьокчен" в азиатската част на мегаполиса, работят с големи затруднения.
Националният превозвач "Търкиш еърлайнс" отмени множество полети, включително международни линии. Нискотарифните компании "Пегасус" и "Ажет" също преустановиха част от полетите си, съобщава кореспондентът на БТА в Анкара.
Блокирани полети до София
В продължение на три дни сутрешните полети на "Търкиш еърлайнс" до българската столица бяха невъзможни. Вчерашният полет до София се осъществи със сериозно закъснение, а обратният полет излетя с близо три часа по-късно от планираното.
Хаос на летищата
"Знам, че много обичате дървена ваканция, но от днес метеорологичните условия се подобряват, така че денят ще бъде учебен", написа шеговито валията на Истанбул Давут Гюл в социалната мрежа Екс.
На летище "Истанбул" се образуваха дълги опашки от пътници, които трябваше да презаверяват билетите си заради изпуснати връзки. Властите препоръчаха на гражданите да следят съобщенията на авиокомпаниите и да избягват пътуване до летищата.
Засилени мерки за сигурност
Междувременно на международното летище "Есенбога" в Анкара се извършват щателни проверки на багажа, включително на пристигащите пътници.
Според прогнозата на метеорологичната служба на Турция, времето започва да се подобрява и се очаква значително повишение на температурите.























