След топлия уикенд Гергьовден носи дъжд

1
Температурите в Русенско ще доближат 30 градуса през уикенда, но идва рязка промяна във вторник
Температурите в Русенско ще доближат 30 градуса през уикенда, но идва рязка промяна във вторник Снимка: Асен Игнатов / Архив

Температурите в Русенско ще доближат 30 градуса през уикенда, но идва рязка промяна във вторник

Слънчево време и постепенно повишаване на температурите очаква русенци през следващите дни, преди рязката промяна на Гергьовден. Докато петък и уикендът ще радват с летни стойности на термометрите, във вторник идват валежи, бури и градушки, съобщиха от БНР.

Днес температурите ще бъдат между 21 и 26 градуса в повечето райони на страната. През по-голямата част от деня в Русенско ще бъде слънчево, но ще се развива купеста облачност, която може да донесе краткотрайни превалявания и гръмотевици, особено в планинските части на региона.

Затопляне през уикенда

Температурите ще продължат да се повишават през следващите дни. В събота минималните стойности ще са между 7 и 12 градуса, докато дневните ще достигнат между 23 и 28 градуса. По Дунавското крайбрежие ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток.

Неделя и понеделник ще останат слънчеви, с възможност за изолирани следобедни превалявания само в планинските райони. Сутрешните температури ще бъдат между 10 и 15 градуса, а следобедните в много райони, включително в Русенско, ще доближат 30 градуса.

Гергьовден с бури

"Поредният обрат в пролетната ни идилия се очертава да започне във вторник, на Гергьовден - нова порция валежи и гръмотевични бури, на повече места в Западна и Северна България, а от сряда из цялата страна", прогнозират синоптиците.

Особено тревожна е повишената вероятност за значителни количества валежи и градушки. Ориентирането на вятъра от северозапад ще доведе до понижаване на температурите с няколко градуса след продължителното затопляне.

Метеоролозите съветват всички, които планират празненства и мероприятия на открито за Гергьовден, да следят внимателно прогнозите през следващите дни поради очакваната промяна във времето.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари