Футболен фен почина на стадиона по време на мач на "Борусия" (Дортмунд)

0
След края на двубоя играчи и публика почетоха паметта на привърженика с минута мълчание Снимка: REUTERS

"Борусия" (Дортмунд) надви с 2:0 "Майнц" в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата, но двубоят ще се запомни с трагедия на "Сигнал Идуна Парк".

Фен на домакините почина на стадиона, а друг бе приет в болница, след като и двамата са получили инфаркт.

Пострадалите са били на популярната Южна трибуна на стадиона. Все още няма информация какъв е полът и възрастта на починалия, пише Дневник.

Новината се разнесе по трибуните през второто полувреме, заради което всички 81 000 запалянковци замълчаха и настана тягостна обстановка.

По-късно в памет на жертвата всички запяха песента "You will never walk alone", последвана от бурни аплодисменти.

На терена "Борусия " напълно надигра бившия тим на треньора си Томас Тухел и двата гола са най-малкото, с което гостите се измъкнаха.

Марко Ройс откри резултата в 30-ата минута след страхотна асистенция на Гонсало Кастро, а в 73-ата минута Шинджи Кагава завърши хубава атака на тима си за крайното 2:0.

С тази победа жълто-черните се задържаха на пет точки от лидера "Байерн" (Мюнхен), докато "Майнц" е шести и продължава битката за място в Европа.

Източник: Дневник