Фрида е герой в Мексико
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
Женският златист лабрадор Фрида придоби огромна популярност в Мексико за няколко дни след силното земетресение във вторник.
Фрида стана талисман на спасителите и истинска икона в страната, макар още да не е открила оцелял под отломките. Задачата на кучето е да търси признаци на живот под руините на рухналото при труса училище "Енрике Ребсамен" в южната част на мексиканската столица. Около 20 деца загинаха под развалините му и вече почти няма надежда да бъдат намерени оцелели, пише Франс прес, цитирана от БТА.
При всяка своя поява лабрадорът бива шумно приветстван както на терен, така и в медиите и социалните мрежи. Жител на щата Тамаулипас дори е татуирал нейно изображение на ръката си.
Фрида е специалистка по намиране на живи хора сред отломките, обясни нейният водач. В кариерата си, включваща спасителни работи в Еквадор след земетресението там миналата година, тя е спасила вече 12 живота. Догодина Фрида става на осем години и излиза в пенсия.
В същото време до 305 души достигна броят на жертвите от земетресението в Мексико. Най-много са загиналите в столицата Мексико - 167, предаде Асошиейтед прес. Спасителните операции бяха възобновени след няколко часа прекъсване, предизвикано от днешния вторичен трус със сила 6,1 в щата Оахака. Той е предизвикал срутване на мост, който е бил повреден силно от предишните трусове.






















НКЖИ спря жп проекта от Дунав до Егея
Чужденец е предизвикал катастрофата край Мартен
Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...