Френските власти конфискуваха 1,5 тона кокаин близо до Париж
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Наркотиците са били транспортирани с камион от нидерландски шофьор, оценяват ги на 36 милиона евро
Френската митническа служба конфискува 1,5 тона кокаин, съобщи вестник "Паризиен", позовавайки се на парижката прокуратура.
Значителната пратка с наркотици е била заловена при специална операция на митническите служители, проведена на 18 септември в централния регион Долина на Лоара.
Според информацията, служители на митническата служба в град Тур са задържали камион с 1,5 тона кокаин, който се е насочвал към департамента Ивелин в централния регион Ил дьо Франс. Наркотиците са били разпределени в тридесет пакета, опаковани в чували.
Общата стойност на иззетата дрога се оценява на 36 милиона евро. На волана на камиона е бил 53-годишен гражданин на Нидерландия, който е задържан. Парижката прокуратура вече е започнала разследване по случая, като на 22 септември е поискала задържането на заподозрения под стража.
Операцията е проведена след сигнал от министерството на финансите на Франция, което по-рано е получило информация за пратка наркотици, изпратена от Испания за Нидерландия през територията на Франция.
Според "Паризиен", във Франция нараства количеството на иззетите наркотици, особено тези, които идват от Испания. Южноевропейската държава се е превърнала в удобен транзитен пункт за южноамериканските наркокартели, които доставят наркотици по море в Европа. За разпространението на забранените вещества обикновено се използват транспортни компании, които превозват наркотиците, скривайки ги сред други стоки.























