Европрокуратурата и OLAF нахлуха в гръцка агенция за еврофондове

0
Проверяват се три консултантски фирми и проекти за 500 милиона евро
Проверяват се три консултантски фирми и проекти за 500 милиона евро Снимка: Европейска прокуратура

Проверяват се три консултантски фирми и проекти за 500 милиона евро

Европейската прокуратура (EPPO) и Европейската служба за борба с измамите (OLAF) извършват изненадващи проверки и обиски в Атина. Акцията е насочена срещу правителствена агенция, отговорна за разпределението на европейски средства, съобщи БНР.

Според първоначалната информация са иззети компютри, твърди дискове и мобилните телефони на всички служители в агенцията. Разследването обхваща и дейността на три консултантски фирми, за които има съмнения за възможни нередности.

Разследване за 500 милиона евро

Гръцки медии, цитирани от международни агенции, свързват разследването с разкрития за кражба на европейски субсидии в аграрния сектор. Проверяват се проекти на обща стойност около 500 милиона евро и начинът, по който тези средства са били усвоени и реализирани.

Фермери готвят блокади

В същото време гръцките фермери се подготвят за масови протести и блокиране на пътища. Причината е, че правителството е прекратило изплащането на помощи и субсидии за всички земеделски производители до приключване на разследването.

Земеделците и животновъдите са дали срок на кабинета да им изплати задълженията до края на ноември. "В противен случай ще блокираме страната", заканиха се фермери, които твърдят, че не са получавали субсидии от две години.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари