Еспаньол разгроми Лудогорец с 6:0

0
Това е една от най-тежките загуби на Лудогорец в Евротурнирите
Това е една от най-тежките загуби на Лудогорец в Евротурнирите Снимка: ЕПА / БГНЕС

Орлите бяха разгромени в Барселона.

Еспаньол нанесе една от най-тежките загуби на Лудогорец в Евротурнирите. "Папагалчетата" разбиха "орлите" с 6:0 у дома в мач от група "Н" на Лига Европа.

Двубоят се разви изключително тежко за българския тим. Още в 4-ата минута Мелендо откри резултата. В 12-ата минута Рафаел Форстър бе изгонен. В 19-ата минута Луис Лопес удвои. В 36-ата минута Матиас Варгас вкара дузпа, при която Яцек Горалски бе изгонен.

През втората част домакините вкараха още три попадения. Разписаха се Виктор Кампусано (52), Адриа Педроса (73) и Факундо Ферейра (76). Така испанският тим събра 10 точки и е лидер във временното класиране, докато разградчани остават втори с 6 пункта.