ЕС може да започне съдебно производство срещу България заради бежанците

0
България я застрашава нова процедура за нарушение на европейските правила за минимални условия за настаняване на бежанците у нас
България я застрашава нова процедура за нарушение на европейските правила за минимални условия за настаняване на бежанците у нас

Европейската комисия предупреди България, че я застрашава нова процедура за нарушение на европейските правила за минимални условия за настаняване на бежанците у нас.

Комисията иска от правителството да предостави становището си по проблема в рамките на 2 месеца. Ако отговорът е незадоволителен, Комисията може да поиска от Съда на ЕС да започне съдебно производство. Освен това институцията преминава на следваща фаза по друга процедура за нарушение от януари 2014 г., съобщава БНР.

Страната ни формално все още не е въвела в националното си законодателство европейска директива за даване на бежански статут на определени групи граждани на страни извън ЕС.

Източник: БНР
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари