Експлозии разтърсиха американска военна база в Япония
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Инцидентът е станал в базата „Кадена“ на остров Окинава
Експлозия в американската военновъздушна база Кадена в Япония рани четирима военнослужещи от японските сили за самоотбрана днес сутринта. Инцидентът се случи около 11:15 часа местно време в склад за временно съхранение на неексплодирали боеприпаси на остров Окинава.
Всички ранени са японски военнослужещи, които работели в съоръжението в момента на експлозията. "Животът на никого от пострадалите не е в опасност", съобщиха от японското министерство на отбраната. Ранените са транспортирани в болница за медицинска помощ.
Детайли за инцидента
Експлозията се е случила в японско военно съоръжение, разположено в рамките на най-голямата американска военна база в Азиатско-тихоокеанския регион. Съоръжението се използва за временно съхранение на неексплодирали боеприпаси, открити на острова.
Според предварителна информация, инцидентът е станал по време на рутинни дейности по обработка на неексплодирали снаряди. Не е съобщена причината за експлозията и няма данни за евакуация на населението от близките населени места.
База Кадена
Военновъздушната база Кадена е стратегически важно съоръжение на САЩ в региона и най-голямата американска военна инсталация в Азиатско-тихоокеанския регион. Базата се намира в село Йомитан в префектура Окинава.
Инцидентът не е засегнал дейността на базата и не са съобщени други щети от експлозията.






















