Две могили избра представител за ВиК - Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Съветниците гласуваха общо 16 докладни на заседанието
Общинският съвет в Две могили определи заместник-кмета Георги Великов да представлява местната администрация в Общото събрание на съдружниците на "ВиК - Русе", съобщават от БТА.
Предстоящо събрание на водното дружество
Заседанието на съдружниците във водоснабдителното дружество е насрочено за 29 юни. Дневният ред на срещата включва отчет на управителя на фирмата, както и разглеждане на финансовите резултати за изминалата година. На базата на приетия одиторски доклад ще бъде обсъдено и разпределението на печалбата на дружеството за финансовата 2025 година.
Отчети и социално подпомагане
По време на днешната сесия в Две могили местните парламентаристи са разгледали и приели общо 16 докладни записки. Сред тях е утвърдена промяна в състава на постоянните комисии към Общинския съвет.
Съветниците са изслушали и приели отчетите за дейността през миналата година на кметовете на селата Батишница и Каран Върбовка. Одобрени са и резултатите от работата на детските градини в град Две могили и село Баниска.
В рамките на заседанието е взето решение за безвъзмездно предоставяне за управление на движими вещи и имоти, които са общинска собственост. Гласувана е и еднократна финансова помощ, която ще бъде отпусната на две семейства за новородени деца.























