Двама души пострадаха при пътни инциденти в Русенско
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

ТИР засече кола на главен път I-5, "Инфинити" удари "Опел" на булевард "Цар Освободител"
Двама души са леко ранени при две отделни пътнотранспортни произшествия в Русенско през изминалото денонощие. И двата инцидента са станали около обяд вчера, съобщиха от Областната дирекция на МВР – Русе.
Инцидент в центъра на града
Първият сигнал е за катастрофа на оживено кръстовище в областния град. Около 13:05 часа, при пресечката на улица "Ангел Кънчев" и булевард "Цар Освободител", лек автомобил "Инфинити" не е спазил необходимата дистанция и е блъснал движещия се пред него "Опел".
При удара е пострадал водачът на ударената кола. Той е получил контузна рана на главата, но след преглед от медицински екип е освободен за домашно лечение. Пробите за алкохол на участниците са отрицателни.
ТИР засече кола на пътя за Бяла
По същото време – около 13:05 часа, е регистриран и инцидент на натоварения главен път I-5 (Русе – Бяла). В участъка на 5-ти километър в посока Бяла, шофьор на влекач ДАФ с полуремарке е предприел маневра за навлизане в лявата лента.
Тежкотоварният автомобил е отнел предимството на движещ се по нея лек автомобил "Фолксваген". При сблъсъка е пострадала водачката на леката кола. Жената е откарана за преглед в болница в Русе, където лекарите са установили контузия на раменна става и са я освободили за домашно лечение.И двете произшествия са обслужени от екипи на пътна полиция по административен ред.






















