"Драконите" загубиха!

0
Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав / Снимката е илюстративна/
Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав / Снимката е илюстративна/ Снимка: Lap.bg

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав мача между двата отбора от седмия кръг на родния шампионат.

Успехът за “смърфовете” дойде буквално в последното действие в срещата и бе резултат от груба грешка на вратаря на “драконите” Станислав Антонов. При едно дълго центриране към полето на гостите Тейнур Марем изчисти с шпагат топката. Кълбото отиде към стража, но той не успя да я задържи в ръцете си след плонж и резервата Симеон Райков я получи “на тепсия”, за да донесе успеха на домакините, пише Sportal.bg

Резултатът бе открит от домакините още в деветата минута. Тогава Дино Мартинович се пребори за една топка на границата на наказателното поле и подаде към Димо Бакалов, който с бомбен удар не остави шансове на Станислав Антонов. Малко по-късно "смърфовете" можеха да удвоят, но удар на Мартинович срещна гредата.

В средата на втората част обаче Дунав изравни. Христофор Хубчев центрира отлично в наказателното поле, където Мирослав Буднинов пропусна топката и я остави за Юлиан Ненов, който си я спря и я прати в мрежата на Мори Диао.

Източник: sportal.bg