Доналд Тръмп предложи да се отнемат лицензите на телевизиите, които са срещу него
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 1
Изказването беше направено пред репортери на борда на правителствения самолет Air Force One
Бившият президент на Съединените американски щати Доналд Тръмп отново предизвика остри реакции, след като заяви, че телевизионни мрежи, които го критикуват, може да се окажат без лиценз. Изказването беше направено пред репортери на борда на правителствения самолет Air Force One при завръщането му от държавното посещение в Обединеното кралство.
Изказването на Тръмп дойде само часове след като телевизия ABC, собственост на компанията Disney, обяви, че сваля от ефир за неопределено време популярния комик и телевизионен водещ Джими Кимъл. Като причина се посочват негови коментари, свързани със смъртта на консервативния активист Чарли Кърк. Въпреки това, към момента няма потвърждение от авторитетни медии за смъртта на Кърк, а информацията изглежда е част от непотвърдени слухове.
По време на пресконференция с британския премиер Киър Стармър, Тръмп коментира свалянето на шоуто на Кимъл с думите, че водещият „не е талантлив“ и че предаването му е имало „много слаб рейтинг“.
„Някъде прочетох, че 97% от телевизионните мрежи са срещу мен. Получавам 97% негативни оценки, но въпреки това лесно спечелих всички седем колебаещи се щата, спечелих всичко и след това 97% са против мен. Дават само лоши коментари в пресата. Въпреки това получават лиценз. Може би трябва да им се отнеме лицензът“, заяви Тръмп.
Това не е първият случай, в който Тръмп изразява враждебност към медиите. Още по време на първия си президентски мандат той често използваше термини като „фалшиви новини“ и открито атакуваше журналисти и телевизионни мрежи, които го отразяваха критично.
Предложението за отнемане на лицензи обаче повдигна сериозни въпроси относно свободата на медиите в Съединените щати. Първата поправка на американската Конституция защитава правото на свободно изразяване и преса, което прави подобна идея трудно приложима на практика и потенциално противоконституционна.
























Докладвай този коментар за нередност
×Бат Роскоу ПуетЪ : One American Dream.... Това е вече истинска американска демокрация! Да живее САЩ и бай Дончо!!!