Димна завеса паникьоса жителите на блок в Русе

0
Серия от сигнали вдигна на крак огнеборците, но сериозни щети няма
Серия от сигнали вдигна на крак огнеборците, но сериозни щети няма Снимка: Кадър от TVN / архив

Серия от сигнали вдигна на крак огнеборците, но сериозни щети няма

Натоварено денонощие отчетоха екипите на "Пожарна безопасност и защита на населението" в Русе вчера. Въпреки серията от сигнали за пожари и задимявания, денят завърши без пострадали граждани и без сериозни материални щети – резултат, който се дължи както на бързата реакция на огнеборците, така и на щастлива случайност.

Паника заради комин

Най-драматичният сигнал е подаден в ранния следобед, малко след 14:30 часа. Жители на жилищен блок "Росица" на улица "6-ти септември" са потърсили спешна помощ заради силно задимяване във входа. На място веднага е изпратен екип на Първа районна служба.

След щателен оглед се е оказало, че "пожарът" е всъщност метеорологичен феномен. Заради специфичните атмосферни условия и вероятно ниското налягане, димът от комина на отоплителната инсталация се е върнал обратно в сградата, вместо да се разсее. Ситуацията е овладяна без да се налага евакуация на хората, а уплахата е останала единствената последица.

Огън от небрежност

Малко по-късно, около 15:10 часа, друг екип е полетял към улица "Цар Асен" в центъра на града. Там небрежни граждани са запалили отпадъци в метален контейнер за смет. Огнеборците са локализирали и потушили пламъците за минути, предотвратявайки разпространението им към паркираните в близост автомобили и сгради.

Инциденти на Дунав мост и край реката

Дежурството е продължило с акция на ГКПП "Дунав мост" в късния следобед, където пожарникарите са оказали техническо съдействие с специализирана техника.

Вечерта е завършила с куриозен случай на улица "Пристанищна". Сигнал за дим е пратил екип в района около 20:00 часа. При пристигането си огнеборците установили, че някой е палил малък огън директно върху асфалта, но пламъците са загаснали сами преди намесата им.

Равносметката за 7 януари е: много пропътувани километри от пожарните коли, нула лева преки щети и поредно напомняне, че комините и контейнерите изискват повече внимание през зимата.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Скъпи, вече е новата година, требва да разчистим и да са избавим от старите боклуци!

– Оуу... Я нема да ода никъде!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари