Десетки доброволци издирват 11-годишната Наталия от Варненско

0
Майката на детето е била пребита и вързана
Майката на детето е била пребита и вързана Снимка: БНТ

Майката на детето е била пребита и вързана

Мащабна акция на полицията и десетки доброволци се провежда във варненското село Константиново за откриването на 11-годишната Наталия Асенова, съобщават от БНТ. Детето е в неизвестност от вторник вечерта, когато е било отведено чрез заплахи от 40-годишния Асен Симеонов – бивш партньор на майка ѝ.

Агресия преди изчезването

Според майката на изчезналото момиче, през нощта във вторник мъжът първо я е пребил и вързал в дома им. След това принудил 11-годишната Наталия да тръгне с него, заплашвайки, че в противен случай ще убие майката.

Дора Петрова: "И то детето, гушна ме, "мамо, аз ще тръгна с него, не се тревожи, нищо няма да ми се случи". И тръгнаха, и отвънка заключиха вратата. После даде телефона на дъщеря ми, да се обади на кака си, обаче тя се сети да звънне на свако си и да му каже "свако, бягай вкъщи да спасиш майка, защото е вързана." И те дойдоха веднага."

Мащабно издирване с термокамери

В сряда сутринта момичето е успяло да се свърже със свой близък, за да попита дали майка ѝ е спасена, но оттогава телефонът е изключен и няма връзка с нея. Около 50 доброволци от селото, разделени на групи, претърсват периметър от над 50 километра около Константиново, рамо до рамо със служителите на реда.

Димитър Владимиров: "Обходено е скалисти местности, пещери, изоставени къщи във вилни зони и ще продължаваме. Притеснението е голямо. Нямаме някаква конкретна следа. Планираме тази вечер в 22.00 часа да тръгнем с джипове, ще имаме и термокамери. Основно ще започнем пак от землището на Константиново, посока Белослав, ще обхванем черни пътища и гори."

Моника Монева: "За първи път съм доброволец, вчера и днес се включих и търсим, където ни е казано, че може би се намират. Всяка помощ малка или голяма е от значение, това ме мотивира."

Страх и предишни скандали

Близки на семейството споделят, че макар мъжът да не е биологичен баща на детето, в началото се е грижил за него. Ситуацията се е променила драстично, когато 40-годишният Асен е започнал да злоупотребява с алкохол и да проявява агресия.

Петранка Стоянова: "Тя го прие като баща, на 3 годинки беше. Обаче в последствие започна да пие, започна да ги бие. Те го изгониха и той дошъл да си отмъщава сега. Притесненията ни са да не направи нещо на детето. И колкото да я обича, тя не му е родна дъщеря."

От учебното заведение, където Наталия е завършила четвърти клас, са разпространили полицейските снимки за издирването ѝ. Роднини разкриват, че момичето и преди е споделяло, че се страхува от доведения си баща. Още вечерта, когато мъжът е бил изгонен от дома, той се е върнал и е вдигнал голям скандал, което е наложило намесата на полицията на следващия ден. От МВР - Варна отказват да предоставят допълнителни детайли към момента, тъй като основен приоритет остава безопасното откриване на 11-годишното дете, а изтичането на чувствителна информация може да застраши живота му.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Мило, ще ме вземеш ли за жена?

- К'ва жена ма, пушиш цигари, пиеш ракия и после биеш тате...на нас с мама такава не ни трябва.

Нови коментари