Делян Пеевски изпрати писмо до началника на НСО
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Лидерът на "ДПС – Ново начало" настоява комисията да се произнесе за риска за живота му
Лидерът на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски изпрати официално писмо до началника на Националната служба за охрана (НСО) и до Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО. В него той настоява компетентните органи да направят преоценка на риска и да решат дали все още има необходимост от държавната му охрана.
Информацията бе потвърдена от пресцентъра на партията, както и от БТА.
Искане за проверка на заплахата
В писмото си Пеевски поставя конкретен въпрос към комисията – налице ли е към настоящия момент "конкретна застрашеност", която да оправдава продължаването на мерките за сигурност. Той призовава органите да проверят дали има изменение в обстоятелствата, наложили първоначалното поставяне на охрана.
Политическо напрежение в парламента
Действията на Пеевски следват размяна на остри реплики в кулоарите на Народното събрание по-рано днес. Депутатът от "Продължаваме промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) Ивайло Мирчев обяви намерението на своята политическа сила да поиска свалянето на охраната на Пеевски.
"Всички днес видяха, че Пеевски е един страхливец. След натиска на хората, на протестите напусна кабинета си и си свали охраната", заяви Ивайло Мирчев, цитиран от Novini.bg. Той допълни, че "нито един депутат не трябва да има охрана от НСО".
Реакцията на Пеевски
В отговор на политическите атаки, Делян Пеевски заяви пред журналисти в парламента, че сам ще инициира проверката, за да прекрати спекулациите.
"Днес ще подам искане до комисията, която слага охраната, за да преценят дали има нужда от моята охрана и ако няма нужда, аз ще приема решението на комисията, както и в миналото съм го правил и съм се отказвал от тази охрана", категоричен бе Делян Пеевски, цитиран от БТА.
Той обаче подчерта, че няма да позволи "популистки да остават народни представители и други държавни служители без охрана", определяйки подобен подход като несериозен.























