Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020

0
Датският динамит "взриви" уелските дракони с 4:0
Датският динамит "взриви" уелските дракони с 4:0 Снимка: Getty Images

Дания е първият четвъртфиналист на Евро 2020, след като елиминира Уелс заслужено с 4:0 на стадион "Йохан Кройф Арена".

"Червеният динамит" стартира плахо, но постепенно набра скорост и откри резултата в 27-ата минута чрез Каспер Долберг. До почивката преимуществото на датчаните беше осезаемо, но не последва ново попадение.

Долберг удвои аванса на своите с второто си попадение в срещата само три минути след подновяването на играта и при смяната си беше изпратен от феновете с бурни овации. В 89-ата минута Маеле ликвидира интригата, а Брайтуайт оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време.

Датчаните чакат победителя от утрешния двубой между Нидерландия и Чехия. Четвъртфиналният мач е на 3 юли в Баку, пише gol.bg.