Чуждестранни наблюдатели: Управляващите използваха държавни ресурси в предизборната кампания

1
Наблюдателите изказаха притеснение, че високопоставени правителствени представители са получили медийно отразяване в това си качество, въпреки че са част от предизборните листи
Наблюдателите изказаха притеснение, че високопоставени правителствени представители са получили медийно отразяване в това си качество, въпреки че са част от предизборните листи

Използване на държавни ресурси от управляващата партия в предизборната кампания и ограничено медийно отразяване на всички кандидати - това са част от заключенията на международните наблюдатели на парламентарния вот вчера.

Наблюдателите изказаха притеснение, че високопоставени правителствени представители са получили медийно отразяване в това си качество, въпреки че са част от предизборните листи, коментира Корийн Йонкер, ръководител на Ограничената мисия за наблюдение на изборите от Службата за демократични институции и права на човека.

„Финансирането и разходите по време на предизборната кампания трябва да целят равнопоставеност. Това обаче бе компрометирано от правителствените разходи по време на кампания, които дадоха нечестно преимущество на управляващата партия“, заяви Корийн Йонкер.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две приятелки си говорят:

- След като напуснах моя бивш, сега всеки ден ми звъни целия в сълзи!

- Аха, прошка иска, гадината?!

- Не, благодари...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари