Бразилският режисьор Брено Силвейра бе покосен от инфаркт на снимачната площадка

0
Той оставя съпруга и две дъщери
Той оставя съпруга и две дъщери

Той оставя съпруга и две дъщери

Бразилският режисьор Брено Силвейра, редовен участник в международни филмови фестивали, почина от инфаркт по време на снимките на последния си филм, предаде Франс прес, като цитира продуцентската му компания.

Сред известните продукции на твореца са "Двама сина на Франсиско" (2005) и "Гонзага" (2012).

Силвейра (58 г.) беше "един от най-големите режисьори, символ на бразилските култура и изкуство", се казва в изявление на продуцентската компания "Конспирасао филмес", предава БТА.

Бразилските медии съобщават, че той е получил масивен инфаркт на снимачната площадка на последния си проект "Доня Виктория", в който участва актрисата Фернанда Монтенегро.

Брено Силвейра е учил кинематография в Париж. Режисьорският си дебют той прави през 2005 г. с филма "Двама сина на Франсиско", който поставя рекорд в бокс-офис класация в Бразилия.

Негови филми са представяни на фестивали в Торонто, Хавана и Монте Карло. Той е известен и с работата си в телевизията.

Брено Силвейра оставя съпруга и две дъщери.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Семеен скандал.

Жената крещи:

– Господи, защо не ме прибереш?

Мъжът:

– Господ да не е луд като мене, ма...

Нови коментари