Братче и сестриче намериха портмоне с близо 1000 лева и го предадоха в полицията

3
Децата намерили парите и документите в подлеза на автогарата в Шумен
Децата намерили парите и документите в подлеза на автогарата в Шумен Снимка: МВР - Шумен

Собственикът на парите и документите се оказал в ареста по същото време

Дванадесетгодишни близнаци от Шумен намериха и предадоха в полицията портмоне с 950 лева и лични документи, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Постъпката им бързо се превърна в пример за честност и доблест.

Вчера по обед, на 13 октомври, шестокласниците Божидара и Стилиян се прибирали от училището си СУ „Сава Доброплодни“. Докато преминавали през подлеза на автогарата в града, децата забелязали на земята черно мъжко портмоне. Те го взели и видели, че вътре има голяма сума пари и документ за самоличност.

Без да се колебаят, близнаците веднага се обадили на майка си, за да разкажат за находката. Малко по-късно, заедно с нея, отишли в Районното управление на полицията в Шумен и предали портмонето. От полицията уточниха, че Божидара и Стилиян са деца на техен колега, който работи в сектор „Криминална полиция“.

Собственикът открит в ареста

Случаят получил неочакван обрат, когато станало ясно кой е собственикът. Личната карта била на 56-годишен мъж от търговищкото село Буховци. Оказало се, че по-рано същия ден той е бил задържан в района на автогарата, тъй като не е спазвал наложена му от съда мярка „домашен арест“.

След като децата предали портмонето, парите и документите били върнати на собственика им, който след това е конвоиран до Районното управление в Търговище.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари