Баскетболистките на "Дунав" разгромиха "Нефтохимик"

1
Шампионът "Дунав" победи "Нефтохимик" със 74:69
Шампионът "Дунав" победи "Нефтохимик" със 74:69 Снимка: БГНЕС

Шампионът "Дунав" победи "Нефтохимик" със 74:69 (19:18, 20:9, 17:24, 18:18) точки в първия мач от серията за третото място в женското баскетболно първенство, игран в зала "Дунав" в Русе.

Треньорът Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Деляна Коева и Биляна Степанович. "Нефтохимик" излезе в състав Олена Самбурска, Тамара Баич, Мария Желязкова, Стефка Митева и Олга Мазниченко, информира БНР.

Домакините започнаха по-добре мача и след пет минути игра водеха с 11 точки разлика - 15:4. До края на първата част гостите успяха да намалят преднината на дунавки и изоставаха с точка - 18:19.  Решаваща за русенския тим се оказа втората четвърт, в която вкараха 20 точка при само 9 за отбора на "Нефтохимик". Така на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 39:27 в полза на "Дунав". В края на четвъртата част гостите намалиха преднината на русенския тим на 5 точки, но дунавки успяха да победят в мача със 74:69.

От "Дунав" най-полезна беше Цветомира Шаренкапова, която вкара 22 точки, а Деляна Коева записа 16 точки.
За отбора на "Нефтохимик" най-резултатна беше Олена Самбурска, която отбеляза 18 точки, а Олга Мазниченко вкара 14 точки.