Български боеприпаси, изоставени от бойците на ИДИЛ
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Боеприпаси, произведени в България, показа ливанска телевизия, намерени в изоставени складове на опозицията на Асад в Алепо.
Ливанският телевизионен канал "Алмаядин" излъчи репортаж, сниман в кварталите на град Алепо, които бяха на скоро освободени и са под властта на сирийската армия, предаде OFFNews.
В репортажа кореспондентът на "Алмаядин" влиза в складове за оръжия, които са принадлежали на бойците на Ал-Нусра и ИДИЛ, преди да отстъпят на сирийската армия и без да имат възможност да вземат складираните оръжия с тях. След 1:55-тата минута от репортажа се виждат различни български оръжия, в това число:
- * Български боеприпаси OG-15BG с калибър 73мм, за специални противотанкови оръдия SPG-9.
- * Ракети "Град" с калибър 122мм произведени в ВМЗ България под наименование 21OF. Тези ракети са копие на руската версия ракети 9M22U Град.
- * Български боеприпаси PG-7VM с калибър 40мм, противотанкови за стреляне от рамо "RPG 7,7".
- * Български боеприпаси PG-7T с калибър 40мм, бронебоен "Тандем" специални противотанкови за стреляне от рамо "RPG 7,7"





















Николай Братованов започва обиколка из русенските квартали
Почина Маша Станчева
Почина Маша Станчева
Почина Маша Станчева
Почина Маша Станчева