България обра медалите на европейското по сумо

0

Българката Катерина Дойчева завоюва две европейски титли на шампионата на Стария континент по сумо, състоял се в град Щип, Македония. Състезателката на СК „Хаджи Димитър” (Сливен) спечели златните медали на европейското първенство в тежката категория до 14 г. и в категория до 65 кг. В по-голямата възрастова група до 16 г.

Треньор на Катерина е Георги Велев. Тя е ученичка в седми клас в спортното училище „Димитър Рохов” в Сливен.

Катерина Дойчева на най-високата стълбичка

Другият сливенски представител – Стоян Димов, се нареди на пето място в тежката категория при момчетата.

Двоен триумф записа и Виолета Генчева. Състезателката на СК „Левски“ грабна титлите и при жените, и до 21 г.

Марая Любенова стана европейска шампионка до 16 г. категория до 50 кг. При девойките до 18 г. завоюва сребърен медал.

Рос-Мари Маринова от СК "Крис" стана европейска шампионка при девойките до 18 години.

Виктория Георгиева спечели сребърен медал, при девойки до 18 г. Ели Еленова се завърна от Македония с две отличия - златен медал от отборната надпревара и сребърен от индивидуалната, пир девойките до 21 години.

От спортното училище в Перник пък се похвалиха с цели 9 медала от първенството. Теодора Василева и Станислава Атанасова станаха шампионки при девойките до 16 г. Теодора добави и сребро в надпреварата до 18 г.

Диляна Спасова защити европейската си титла при 18-годишните и добави още два бронзови медала при девойки до 21 г. и жени. Титла спечели и Карина Василева. Виктория Павлова взе сребърен медал, а Оля Ковачева – бронзов.

Освен медалите, състезателките получават правото и да следват в НСА без да полагат приемни изпити, като носителки на отличия от континентални първенства.

С девет медала се върнаха и състезателите от пловдивските клубове. При мъжете до 70 кг. Димитър Рангелов от СК „Атлетик“ завоюва златото надвивайки съотборника си Иван Пановски. Пановски взе титлата до 21 г., където среброто остана за Иван Казаков от същия клуб. До 85 кг. Бронз взе Илия Меровски. До 18 г., но в категория до 80 кг., пък триумфира Казаков. Илиян Николов до 75 кг.) взе сребро. Цветелина Дамянова от „Тракия“ взе сребърен медал до 14 г. (до 40 кг.) и бронзов до 16 г. (до 50 кг.)

Братятата Димитър и Павлин Димитрови от Ботевград спечелиха бронзови медали при мъжете съответно в категории над 115 и до 115 килограма.

Шампионатът в Македония събра близо 200 сумо борци от седем държави – Германия, България, Грузия, Унгария, Великобритания, Холандия и Македония.

Източник: 24 Часа