Архитект създаде персонален топлинен щит срещу коронавируса
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Китайски архитект създаде персонален топлинен щит срещу новия коронавирус и го нарече "Бъди Батман", защото разгънат прилича на крилата на прилеп, съобщи в. "Дейли мейл".
Основата на щита се слага на гърба като раница. Термопластичният материал е опънат между носещи елементи и обгръща човека като в балон, за да го предпазва от зараза.
Макар и дизайнът да имитира бозайника, сочен като виновник за заразата, изследванията показват, че прилепите почти имат имунитет към болестта. Това се дължи на начина им на летене, когато увеличават температурата си до 40 градуса Целзий с ускорен метаболизъм. Така се ограничава развиването на болестта в тялото, макар и да са носители на вируса, предава БТА.
"Коронавирусът ще бъде убит от температури от 56 градуса Целзий" - каза създателят на щита Даюн Сун.
PVC филмът (термопластичния материал) е на принципа на загряващите се стъкла на автомобилите. На щита има и ултравиолетови лампи, които се затоплят достатъчно, за да убият всякакви патогени във въздуха. Така се създава затворена стерилизирана среда.
Даюн Сун търси инвеститор, с когото да започне да произвежда щита.




























Тонове боклуци превзеха парк "Приста"
Тонове боклуци превзеха парк "Приста"
Илияна Йотова отказа да коментира казуса с Андрей Гюров
Tелешки колбас с едва 3% говеждо месо разгневи мрежата
Съветниците в Русе гласуваха спорната концесия за лесопарк...