Арестуваха иманяри с незаконни антики в Русенско

0
Полицията иззе металдетектори и бойни патрони при спецакция
Полицията иззе металдетектори и бойни патрони при спецакция

Полицията иззе металдетектори и бойни патрони при спецакция

Служители на Областната дирекция на МВР - Русе нанесоха сериозен удар срещу незаконното търсене и притежание на предмети с културно-историческа стойност. В хода на специализирана полицейска операция са задържани двама мъже с богат арсенал от антики и специализирана техника.

Находки в Ряхово и Русе

Акцията е проведена паралелно на територията на град Русе и съседното село Ряхово. При претърсванията в имотите на заподозрените, органите на реда са открили множество метални предмети, които носят специфичните белези на древни артефакти.

За да улеснят незаконната си дейност, иманярите са разполагали с два професионални металотърсача и специализиран каталог за нумизматика, използван най-вероятно за оценка на намерените древни монети.

Разследване под надзор

При обиските в единия от обектите изненадата за полицаите е била двойна – освен историческите ценности, те са се натъкнали и на незаконни боеприпаси за гладкоцевно огнестрелно оръжие.

Срещу двамата задържани са образувани досъдебни производства. Работата по случая продължава под строгия надзор на прокуратурата, като предстоят експертизи за установяване на точната историческа стойност на конфискуваните предмети.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Общината отмени конкурса "Най-красива рисунка с тебешир на асфалта" - тебешир - има, асфалт - няма!

Нови коментари