„Антигона" гостува в Русе на 20 юни
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Елисавета Дачева ще срещне театралната трупа на баща си с русенската публика
Трагедията от Софокъл „Антигона" ще бъде представена на 20 юни в Русе от театралната работилница към Фондация „Цако Дачев" в Бургас. Постановката ще започне от 19:00 часа в Центъра за изкуство и култура „Блок 14", а входът за събитието е свободен.
По покана на Община Русе театралната трупа с ръководител Елисавета Дачева ще гостува на крайдунавския град. Дачева е актьор, театрален педагог и режисьор, възпитаник на престижното училище Royal Central School of Speech and Drama в Лондон.

Елисавета Дачева е създала фондация на името на своя баща – българския актьор Цако Дачев, която има за цел да насърчава духовността, театралното образование и културната памет. На 20 юни тя ще проведе и мотивационна среща с ученици от ПГДВА „Йосиф Вондрак", където самата тя е учила.
Връзката на Цако Дачев с Русе
Цако Дачев има дългогодишна връзка с театралния живот в Русе, работейки в ДТ „Сава Огнянов" в два периода: 1959-1962 г. и 1984-1994 г. Русенската публика го познава с ролите му в постановките „Когато гръм удари, как ехото отвръща", „Редници", „Големият род", „Дванайсета нощ", „Бавачките" и други.
Той е участвал и в представления на Държавната опера в Русе, както и в обучението на професионални, аматьорски и ученически трупи. С активната си творческа дейност Цако Дачев е оставил трайна следа в културния живот на Русе и страната.




















