Агенцията за държавна финансова инспекция проверява кмета на Русе

4
Прокурор от Специализираната прокуратура е образувал нова преписка, касаеща сключването на договора за концесия за строителство на обекти от Спортен комплекс „Дунав“
Прокурор от Специализираната прокуратура е образувал нова преписка, касаеща сключването на договора за концесия за строителство на обекти от Спортен комплекс „Дунав“

След Комисията за борба с корупцията и Агенцията за държавна финансова инспекция проверява кмета на Русе Пламен Стоилов, съобщи Мариян Димитров в съобщение до медиите.

Ето какво гласи цялото съобщение:

УВАЖАЕМИ МЕДИИ,

С ПОСТАНОВЛЕНИЕ от 26.03.2019 г. прокурор от Специализираната прокуратура е отделил материали от съществуваща преписка и е образувал нова преписка, касаеща сключването на договора за концесия за строителство на обекти от Спортен комплексДунав“ – стадион „Дунав“ в гр. Русе. Така образуваната преписка със събрани доказателства от Комисията за борба с корупцията на 04.04.2019 г. е възложена и на Агенция държавна финансова инспекция /АДФИ/ за извършване на проверка, с оглед детайлно проучване на нужните документи, както и извършване на проверка на място за изследване на извършените до момента строителни работи, подобрения и други дейности в обекта на концесия – стадион „Дунав“.

Проверката на АДФИ е част от започналата прокурорска проверка на Специализираната прокуратура срещу кмета на Община Русе Пламен Стоилов за евентуално проявено от него незаконосъобразно бездействие – безстопанственост, съгласно чл. 219 от НК или друго престъпление от общ характер.

Преписката е в резултат на подаден сигнал - тъжба от Мариян Димитров.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари