Агенция "Мяра" отчита над 30% активност към 15:00 часа

1
Първан Симеонов: Гласуваха с 1 милион българи повече
Първан Симеонов: Гласуваха с 1 милион българи повече Снимка: БГНЕС

Първан Симеонов: Гласуваха с 1 милион българи повече

Близо една трета от българите вече са упражнили правото си на глас в днешния изборен ден. Към 15:00 часа избирателната активност в страната е достигнала 31,8%.

Това съобщи социологът Първан Симеонов от агенция "Мяра" в телевизионен ефир, като подчерта огромната разлика в интереса спрямо предходните избори.

Драстичен ръст на гласуващите

Потокът към урните днес е значително по-интензивен в сравнение с предишния вот за Народно събрание. Разликата в абсолютни стойности показва сериозно активизиране на електората още в ранния следобед.

„Към този момент са гласували с 1 милион избиратели повече в сравнение с предишните парламентарни избори“, заяви Първан Симеонов, цитиран от "Нова телевизия".

Данните на "Тренд"

Паралелно с това измерване, друга социологическа агенция също отчита висок процент на гласувалите, макар и за малко по-ранен етап от изборния ден.

Според данните на агенция "Тренд", към 14:00 часа избирателната активност в страната е била 25,9%.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Любовницата се облича, оправя си косата пред огледалото и пита мъжа:

– И жена ти също ли е красива!?

– Не, същата като теб е!

Нови коментари