Административният съд върна шефа на митницата в Русе

1
Веселин Георгиев оглавяваше митницата в Русе от 2011 до 2013 година
Веселин Георгиев оглавяваше митницата в Русе от 2011 до 2013 година

Административният съд в Русе реши, че уволнението на бившия шеф на митницата в града Веселин Георгиев е незаконно и го отмени. Според съдиите липсва адекватно обяснение за направената структурна промяна в русенското звено, която да налага съкращението му.

Оказва се, че новите отдели и длъжности всъщност изпълняват задачите на закритите постове, въпреки, че формално те не са запазени като функции и задължения. През юни пред съда Георгиев заяви, че е бил уволнен от министъра на финансите Петър Чобанов, защото бил "човек на Ваньо Танов".

Георгиев оглавяваше митницата в Русе от 2011 до 2013 година. правителството на Пламен Орешарски го понижи до началник-отдел "Рентгенови системи".

Източник: Novini.bg
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари