73-годишен шофьор блъсна влак на прелез край Шумен и избяга
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 0

Полицията откри нарушителя и му отне шофьорската книжка след инцидента в село Добри Войниково
Възрастни шофьор предизвика пътен инцидент на железопътен прелез в шуменското село Добри Войниково и избяга от местопроизшествието. Инцидентът е станал в сряда около 11:30 часа, съобщиха от ОДМВР – Шумен.
73-годишният водач на лек автомобил е преминал през прелеза при спусната сигнализация и забраняващ червен сигнал. В резултат на нарушението колата се е ударила в преминаващ пътнически влак. Веднага след сблъсъка шофьорът е напуснал мястото на произшествието.
Бърза реакция на полицията
Сигналът за инцидента е подаден на спешния телефон 112. При огледа е установено, че няма пострадали пътници или персонал от влака. Щетите по влаковата композиция са минимални, но движението е било преустановено за около 30 минути до приключване на първоначалните действия по разследването.
Служителите на реда бързо са установили самоличността на беглеца – мъж на 73 години от село Висока поляна.
Санкции за нарушителя
На водача е съставен акт за установено административно нарушение. Служители на сектор "Пътна полиция" са отнели свидетелството му за управление на моторно превозно средство.






















