5000 лева глоба за насилието в Дома за деца в Габрово
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 1

Габровският районен съд наложи 5000 лева глоба на бившата шефка на Центъра за настаняване от семеен тип на деца и младежи с увреждания Маринела Лазарова, предава БНТ
Причината за това решение на магистратите е, че тя е допуснала медсестра да бие психично болно момче.
Припомняме ви, че Дом "Хризантема" стана скандално известен в края на 2017-а с видеоклипове, показващи насилие над деца, настанени там.
Според обвинението Лазарова е станала свидетел на това как медицинската сестра Донка Калчева нанесла на непълнолетния И.С. удари по ръцете.
Вместо да се намеси и да преустанови действията на служителката си, тя само гледала, а друга нейна служителка – социалният работник Йорданка Милчева снимала случката с мобилен телефон.
Решението на съда за глобата подлежи на обжалване.
























Общината ще прави панорамна площадка и беседки в Парка на...
Съдът нареди екооценка за новата асфалтова база в Червена...
Румен Гечев: Съдът на ЕС даде ход на делото срещу еврото
Общината ще прави панорамна площадка и беседки в Парка на...
Започна монтажът на първите подземни контейнери в Русе