30-годишен учител почина след ваксинация с "АстраЗенека"

13
Младият мъж е бил хоспитализиран в петък с много тежки тромби, за които се смята, че са обвързани с ваксината на АстраЗенека
Младият мъж е бил хоспитализиран в петък с много тежки тромби, за които се смята, че са обвързани с ваксината на АстраЗенека

Тромби отнеха живота на 30-годишен преподавател след ваксинация с "АстраЗенека"

Министерството на здравеопазването на Испания разследва смъртта на 30-годишен преподавател от Толедо, издъхнал в понеделник след като развил сериозна тромбоемболична реакция след ваксинация с препарата на АстраЗенека.

Младият мъж е бил хоспитализиран в петък с много тежки тромби, за които се смята, че са обвързани с ваксината на АстраЗенека. Въпреки усилията на лекарите да го спасят, той е издъхнал в понеделник, съобщиха от администрацията на Кастийя-Ла Манча.

От лечебното заведение, в което е бил приет младият преподавател, са информирали за случая както здравното министерство, така и Испанската агенция по лекарствата, информира онлайн изданието "20minutos".

Припомняме, че през изминалата седмица от Европейската агенция по лекарствата признаха, че препаратът на АстраЗенека може да образува тромбози при част от пациентите, но подчерта, че това се случва в извънредно редки случаи.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- На колко сте години? - пита съдията.
- Ами, навърших трийсет... - шепне жената.
- Добре, добре! През коя година?

Харесай Дунавмост във Фейсбук