14-годишният Пламен Георгиев стана световен шампион по корабомоделен спорт

3
Младежът спечели четири медала от първенството в Полша
Младежът спечели четири медала от първенството в Полша Видео: Bulgaria On Air

Младежът спечели четири медала от първенството в Полша

Четиринадесетгодишният Пламен Георгиев от Харманли стана световен шампион по корабомоделен спорт. Титлата е единствена за страната ни от първенството, което се проведе от 2 до 6 юли в град Кромолице, Полша. Младежът от СМК "Емил Димитров" завоюва общо четири медала от престижното състезание.

"Имаше участници от над 18 държави, първите стартове преминаха добре, после имаше някои проблеми, но все пак успяхме", сподели състезателят от Харманли.

Пламен завоюва титлата в секция Е в клас Моно 1 при юношите. Надпреварата е за най-бърза обиколка в рамките на 3 минути на водния полигон. В отделните класове и секции младежът завоюва още два сребърни и един бронзов медала.

Тренира от седемгодишен

"Тренирам от 7-годишен, баща ми ме запали. Първото ми състезание беше, когато бях в 4 клас. И тогава взех първия си медал", разказа Пламен Георгиев.

През годините младежът печели редица отличия, но това от първенството в Полша му е най-високото постижение и е съвсем заслужено, казват треньорите му.

"Пламен е едно много добро дете, което слуша и има желанието да се учи", сподели треньорът Емил Димитров.

Посрещане в Хасково

Областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова и заместник-областният управител Богдан Кирилов посрещнаха и поздравиха световния шампион заедно с неговия треньор. Световният шампион бе посрещнат още от своето семейство, съотборници, приятели и представители на местната власт.

"Горда и щастлива съм, че отново имаме повод да се радваме на световен успех, постигнат с талант, упоритост и изключителна всеотдайност. Пламен е пример за младите хора, а успехът му е доказателство, че българските спортисти могат да бъдат номер едно в света", заяви областният управител.

Пламен продължи над 10-годишната традиция на големи първенства да се чува българският химн. Освен това той донесе нова титла за клуба си. Преди две години световен шампион стана неговият съотборник Ангел Панайотов.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    1
    Александър Иванов
    Наистина се гордея като българин с постиженията на българските деца, а най-вече ме радва трудолюбието им и "покорството" към родители и учители
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Две мутри отишли на балет. Единият заспал, а другият го ръчка:

- Събуди се, бе, заради тебе тия тука на сцената ходят на пръсти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари