Великотърновски прокурор се пусна на рали

0
Румен Дунев е тазгодишният победител в състезанието „Писта Велико Търново”

Румен Дунев с „Mitsubishi Lancer Evo 9” е тазгодишният победител в състезанието „Писта Велико Търново”.

Той се класира на първо място след двете състезания в клас „Макси & Туринг”, а на втора позиция остана Пламен Камбуров, съобщи Монитор.

В първата гонка стартовата решетка бе определена според резултатите от квалификацията, а във втората според най-добрите обиколки от първата надпревара.

Над 30 топ пилоти взеха участие в тазгодишното рали в старата столица.

Участниците бяха разделени в три класа – „Спорт”, „Туринг” и „Макси”, като впоследствие втората и третата категория бяха обединени.

За купата в група „Тунинг” на пистата отново се пусна и окръжният прокурор на Велико Търново Емил Денев, който е един от ветераните в този спорт. Най-младият участник бе 16-годишният Иван Влъчков, който още няма книжка, но има разрешение от Автомобилната ни федерация за участие.

Трасето на ралито в района на Западния пътен възел край Велико Търново бе с дължина 2650 м., а за безопасността на участници и зрители се грижиха полицаи, разпределени в над 20 поста и още 50 служители на частна охранителна фирма.

Тази година инциденти по време на състезанието нямаше и всички финишираха живи и невредими.

Само преди началото на ралито един мъж от публиката припадна и му беше оказана медицинска помощ.

Източник: МОНИТОР