0
Браво "Лъвчета"!
Браво "Лъвчета"! Снимка: bgunion.bg

България ще играе на Европейско първенство по футбол.

Юношеският национален отбор до 19 години се класира за финалите в Грузия, след като спечелиха Елитния кръг, който се проведе във Франция, предаде Канал 3.

В последната среща от своята група момчетата на Ангел Стойков победиха Босна и Херцеговина с 3:1 и си осигуриха класиране за Европейското първенство.

Само успех щеше да прави България напред, след като босненците имаха по- добра голова разлика от нашия тим преди мача, но това само амбицира младите лъвчета, който буквално разпиляха своя съперник преди почивката.

Още в петата минута България поведе след гол на Георги Русев от дузпа, отсъдена за фаул срещу Тонислав Йорданов. След половин част игра резултатът вече бе 2:0 след гол на Петко Христов, а малко преди почивката Калоян Кръстев направи резултата класически след асистенция на Асен Чандъров. След почивката Босна успя да върне едно попадение чрез Демирович, но българите успяха да удъжат аванса си.

Така отборът ни до 19 години си осигури участие на Европейското първенство в Грузия, което ще се проведе между 2-ри и 16-ти юли.