Списък с новите депутати в България
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Благоевград 11 мандата
ГЕРБ - Даниела Савеклиева, Александър Мацурев*, Бисер Михайлов, Александър Манолев, Георги Динев (*№22 в листата е Стефан Апостолов, събрал 6637 преференции, което ще го нареди на второ място. Георги Динев има 5532 преференции, при което е възможно от листата да отпадне Бисер Михайлов.)
БСП за България - Тома Томов, Николай Бошкилов, Богдан Боцев
ДПС - Елхан Кълков
Обединени патриоти - Атанас Стоянов
"Воля" - Теменуга Върбанова
Бургас - 14 мандата
ГЕРБ - Ивелина Василева, Диана Саватева, Димитър Петров, Диана Йорданова, Жечо Станков, Семир Абу Мелих
БСП за България - Петър Кънев, Николай Тишев, Тодор Байчев, Михаил Вълов
ДПС - Камен Костадинов
Обединени патриоти - Христиан Митев, Йордан Апостолов
"Воля" - Гергана Стефанова
Варна - 15 мандата
ГЕРБ - Лиляна Павлова, Таня Петрова, Павел Христов, Красен Кралев, Стоян Пасев, Нели Петрова
БСП за България - Анелия Клисарова, Георги Андреев, Александър Паунов, Десислав Тасков
ДПС - Ерджан Ебатин
Обединени патриоти - Валентин Касабов, Николай Александров
"Воля" - Веселин Марешки, Андон Дончев
Велико Търново - 8 мандата
ГЕРБ - Цветан Цветанов, Любомира Попова, Николен Стойнов
БСП за България - Весела Лечева, Валентин Ламбев, Мариана Бояджиева
ДПС - Симеон Симеонов
Обединени патриоти - Милен Михов
Видин - 4 мандата
ГЕРБ - Владимир Тошев
БСП за България - Филип Попов, Цветан Топчиев
ДПС - Станислав Анастасов
Враца - 6 мандата
ГЕРБ - Петя Аврамова, Красен Кръстев
БСП за България - Иван Киров Генов, Николай Иванов
ДПС - Петър Чобанов
Обединени патриоти - Красимир Богданов
Габрово - 4 мандата
ГЕРБ - Николай Сираков, Иглика Иванова-Събева
БСП за България - Кирил Добрев
ДПС - Четин Казак
Добрич - 6 мандата
ГЕРБ - Пламен Манушев, Живко Мартинов
БСП за България - Красимир Янков, Николай Колев
ДПС - Хасан Адемов
Обединени патриоти - Йордан Йорданов
Кърджали - 5 мандата
ГЕРБ - Цвета Караянчева
БСП за България - Александър Симов
ДПС - Мустафа Карадайъ, Хасан Азис, Адлен Шевкед
Кюстендил - 4 мандата
ГЕРБ - Кирил Калфин, Ивайло Константинов
БСП за България - Валери Жаблянов, Иван Ибришимов
Ловеч - 5 мандата
ГЕРБ - Николай Нанков, Иван Миховски
БСП за България - Милко Недялков, Валентина Найденова
Обединени патриоти - Петър Николов
Монтана - 5 мандата
ГЕРБ - Дилян Димитров, Ирена Димова
БСП за България - Атанас Костадинов, Илиян Тимчев
Обединени патриоти - Адриан Асенов
Пазарджик - 9 мандата
ГЕРБ - Екатерина Захариева, Димитър Гечев, Десислава Гушева
БСП за България - Славчо Велков, Йордан Младенов, Гурко Митев
ДПС - Делян Пеевски
Обединени патриоти - Станислав Станилов
"Воля" - Мариела Ненова
Перник - 4 мандата
ГЕРБ - Красимир Велчев, Александър Александров (той измества с преференции втората в листата Ирена Соколова)
БСП за България - Станислав Владимиров
Обединени патриоти - Георги Манев
Плевен - 9 мандата
ГЕРБ Ивайло Московски, Владислав Николов* Пламен Тачев Петров (* Цецка Цачева, която е втора в листата, може да бъде изместена от преференциите и да отпадне - тя има 3200 преференции, третият в листата Пламен Тачев Петров - 4300, а четвъртият Владислав Николов - 5200 преференции.)
БСП за България - Васил Антонов, Свилен Атанасов, Валентин Буров, Стефан Бурджев
ДПС - Велислава Кръстева
Обединени патриоти - Красимир Каракачанов
Пловдив - 11 мандата
ГЕРБ Менда Стоянова*, Вежди Рашидов, Атанас Ташков, Димитър Лазаров, Александър Държиков (* С 4489 преференции №11-и в листата Спас Гърневски ще измести от второто място Менда Стоянова (водач е Бойко Борисов, който може да влезе от 25-и МИР в София). Тогава от листите ще отпадне Александър Държиков.)
БСП за България - Иво Христов, Георги Йорданов, Теодора Халачева, Донка Александрова-Бубняк
Обединени патриоти - Славчо Атанасов
"Воля" - Нина Миткова
Пловдив област - 11 мандата
ГЕРБ - Константин Попов, Христо Грудев, Данка Зидарова-Люртова, Младен Шишков
БСП за България - Георги Търновалийски, Манол Генов, Галин Дурев, Атанас Телчаров
ДПС - Джевдет Чакъров
Обединени патриоти - Борис Ячев
"Воля" - Елена Аксиева
Разград - 4 мандата
ГЕРБ - Десислава Атанасова
БСП за България - Денчо Бояджиев
ДПС - Ахмед Ахмедов, Ихсан Хаккъ
Русе - 8 мандата
ГЕРБ - Пламен Нунев, Светлана Найденова, Андриан Райков
БСП за България - Крум Зарков, Добрин Данев
ДПС - Бюрхан Абазов
Обединени патриоти - Искрен Веселинов
"Воля" - Каприел Папазян
Силистра - 4 мандата
ГЕРБ - Мария Димитрова
БСП за България - Стоян Мирчев
ДПС - Рамадан Аталай, Невин Хасан
Сливен - 6 мандата
ГЕРБ - Десислава Танева, Васислав Петров, Веселина Тонева
БСП за България - Таско Ерменков, Деян Дечев
Обединени патриоти - Петър Петров
Смолян - 4 мандата
ГЕРБ - Даниела Дариткова, Недялко Славов
БСП за България - Дора Янкова
ДПС - Хайри Садъков
23-ти МИР София - 16 мандата
ГЕРБ - Томислав Дончев, Димитър Главче,в Александър Ненков, Милена Дамянова, Данаил Кирилов, Теодора Георгиева, Валентин Николов
БСП за България - Жельо Бойчев, Христо Проданов, Георги Михайлов, Румен Гечев, Ирена Анастасова, Румен Георгиев
Обединени патриоти - Валери Симеонов, Миглена Александрова
"Воля" - Албена Найденова
24-и МИР София - 12 мандата
ГЕРБ - Владислав Горанов, Георги Марков*, Джема Грозданова, Тома Биков, Валентин Радев, Евгения Алексиева (* Възможно е с преференции Георги Марков от втори да стане трети в листата, изместен от №11 Борислав Борисов, събрал над 4500, а Марков е с 1259. Тогава Евгения Алексиева ще отпадне.)
БСП за България - Стефан Данаилов, Георги Свиленски, Димитър Данчев, Нона Йотова
Обединени патриоти - Юлиан Ангелов
"Воля" - Пламен Христов
25-и МИР София - 14 мандата
ГЕРБ - Бойко Борисов, Станислав Иванов, Лъчезар Иванов, Антон Тодоров, Снежана Дукова, Румяна Бъчварова, Анна Александрова (*Тук от второто място с преференция е изместена Теменужка Петкова, но тя влиза като водач от Търговище. На нейно място в 25-и МИР влиза Христо Гаджев, който е №11 в листата с 5591 преференции. Тогава Анна Александрова отпада, твърди 24 часа.)
БСП за България - Корнелия Нинова, Михаил Христов, Антон Кутев, Петър Витанов, Анна Славова
Обединени патриоти - Десислав Чуколов, Георги Колев
София област - 8 мандата
ГЕРБ - Николина Ангелкова, Галя Георгиева, Мартин Тинчев
БСП за България - Иван Ченчев, Владимир Александров, Радослав Стойчев
Обединени патриоти - Явор Нотев
"Воля" - Никола Иванов Николов
Стара Загора - 11 мандата
ГЕРБ - Емил Христов, Борис Кърчев, Маноил Манев, Радостин Танев
БСП за България - Драгомир Стойнев, Георги Гьоков, Спас Панчев, Иван Кръстев
ДПС - Халил Летифов
Обединени патриоти - Маргарита Николова
"Воля" - Кръстина Таскова
Търговище - 4 мандата
ГЕРБ - Теменужка Петкова
БСП за България - Светла Бъчварова
ДПС - Имрен Мехмедова, Танер Али
Хасково - 8 мандата
ГЕРБ - Делян Добрев, Станислав Дечев, Евгения Ангелова
БСП за България - Елена Йончева, Никола Динков, Виолета Желева
ДПС - Йордан Цонев
Обединени патриоти - Павел Шопов
Шумен - 6 мандата
ГЕРБ - Румен Генов, Стефан Желев
БСП за България - Иван Валентинов Иванов
ДПС - Нигяр Сахлим Джафер, Хамид Хамид
Обединени патриоти - Емил Симеонов
Ямбол - 4 мандата
ГЕРБ - Юлиян Папашимов
БСП за България - Кристиан Вигенин, Николай Пенев
Обединени патриоти - Волен Сидеров
Възможни са и други размествания в листите при официалните данни от преференциалния вот.
Блъснатото дете с тротинетка е с опасност за живота
РИОСВ - Русе: Не са установени нови разливи на торови маси...
Специализирана полицейска операция в Русе
У нас дават 9 евро за час труд, в Германия 41 евро
Специализирана полицейска операция в Русе