Проливен дъжд прекрати контролата на Дунав с Химки

0
След първата част резултатът е 0:0

Последната контрола на „Дунав“ в Анталия беше прекратена след първата част при резултат 0:0.

Отборът на „Химки“ отказа да излезе за вторите 45 минути, поради проливния дъжд, който се изля през първото полувреме и направи терена изключително лош за игра, съобщиха от русенския клуб.

Иначе срещата започна с натиск на „Дунав“, който задържаше по-дълго време топката, но не успя да създаде опасно положение за гол. След 15-тата минута руснаците поеха инициативата и създадоха няколко положения пред вратата на Станислав Антонов, като единствено отличните намеси на стража на „Драконите“ лиши съперника от гол. Първото по-добро положение пред вратата на „Химки“ дойде в 25-тата минута, когато пас на Инкоом зад гърба на съперника към Иса беше пресечен в последния момент от вратаря на руския отбор. В 35-тата минута „Драконите“ претендираха за дузпа в наказателното поле на „Химки“, но съдията подмина ситуацията.

До края на двубоя нямаше повече опасности пред двете врати и така краен резултат: „Дунав“ – „Химки“ 0:0.