Дунав загуби от Черно море с 0:2

0
„Драконите“ отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Черно море в контролен мач

„Драконите“ отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Черно море в контролен мач, игран в морската столица.

Първото по-опасно положение се откри пред домакините в 15 – тата минута, но намесата на Мартин Ковачев предотврати голова ситуация. След 20 – тата минута „Дунав“ пое инициативата в двубоя и създаде няколко опасни положения пред вратата на „Черно море“.

И в двата случая опасностите за гостите дойдоха след пробиви на Фиртулеску по левия фланг на „Драконите“, но центриранията му не намериха негов съотборник в наказателното поле. До края на полувремето небесносините имаха още две добри ситуации след пробиви на Васев и Иса по десния фланг, но така и не се стигна до голово положение.

Второто полувреме започна отново с натиск на ‚Дунав“. В 51 – вата минута Фиртулеску проби от дясно и ценнтрира, но топката мина над всички негови съотборници в наказателното поле. Така се стигна до 54 – тата минута, когато домакините откриха резултата чрез Ндонгала след колективна грешка в защитата на „Дунав“. Няколко минути по-късно Македжиев спаси опасен удар на играч от Черно море. Най – доброто положение през второто полувреме за „Драконите“ се откри пред Ахмед Ахмедов в 79 – тата минута, когато след хубава контраатака топката бе центрирана към него, но ударът му с глава мина на сантиметри над гредата. Точка в спора сложи капитанът на Черно море – Георги Илиев след перфектно изпълнен пряк свободен удар в 87 – мата минута на мача.

Краен резултат „Черно море“ – „Дунав“ 2:0.