Злато за гимнастичките ни на родна земя

0
Момичетата на Весела Димитрова изиграха впечатляващо съчетанието си с топки и въжета Снимка: Lap.bg

Българският ансамбъл спечели безапелационно титлата в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева допуснаха грешка в изпълнението на три топки и две въжета, но заради изключителната сложност на съчетанието получиха оценка от 20.650 точки, от които 12.800 за трудност, предава БТА.

Вчера българките бяха оценени с 20.600 за композицията с пет обръча и така завоюваха титлата със сбор от 41.250 точки.

Възпитаничките на старши треньора Весела Димитрова утре ще се борят за златните медали и на отделните уреди.

Българките Катрин Тасева и Боряна Калейн завършиха съответно на четвърто и на шесто място в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена София.

Шампионка стана рускинята Александра Солдатова със 72.100 точки, а след нея в класирането са Екатерина Селезньова (Русия) със 71.350 точки и Линой Ашрам (Израел) с 68.700 точки.

На финалите на отделните уреди утре Катрин Тасева ще играе на всичките четири уреда, а Калейн само на обръч и на топка.

"Съжалявам за грешките, които допусна Боряна Калейн днес, но тя е много млада и не е участвала на турнири от такъв ранг. Катрин Тасева е боец, знам какво може и днес тя се мобилизира. Доволна съм от момичетата", каза старши треньорът на националния отбор жени индивидуално Бранимира Маркова пред БНТ.

Маркова разкри още, че на следващата Световна купа в Пезаро (Италия) в средата на април ще участват Невяна Владинова и Катрин Тасева.

В неделя Световната купа завършва с финалите на отделните уреди при жените и при девойките, които започват в 15.00 часа в "Арена Армеец".