Роналдо записа нов феноменален рекорд

0
Мегазвездата на Португалия блесна с хеттрик и спаси Португалия срещу Испания в шоу с 6 гола Видео: Shock

Мегазвездата на Португалия Кристиано Роналдо записа пореден рекорд в уникалната си кариера.

Той отбеляза хеттрик при равенството 3:3 срещу Испания. Петкратният носител на "Златната топка" вече има голове на четири поредни световни първенства, което го изравни с лидерите по този показател. Кристиано изравни постижението на Пеле - Бразилия (1958-1970), Уве Зелер - Германия (1958-1970) и Мирослав Клозе - Германия (2002-2014), които също имат голове на четири поредни световни първенства.

Звездата на Реал Мадрид отбеляза първото си попадение на Мондиал 2006 в Германия при успеха с 2:0 над Иран. Четири години по-късно отбеляза едно попадение при разгрома със 7:0 над Северна Корея, а през 2014 година вкара при успеха с 2:1 над Гана.

Капитанът на европейския шампион отбеляза гол в 4-ата минута във вратата на Испания, в дебютния мач от група "В" на Мондиал 2018 година в Русия.
Голът му във вратата на Давид Де Хеа беше първи за него срещу тим от Европа на световни финали, а също така срещу отбор световен първенец. Малко преди края на първата част грешка на вратаря на Манчестър Юнайтед позволи на седмицата да вкара и втори гол, който да върне аванса на Португалия - 2:1. Така той за първи път отбелязва две попадения в един мач на Световни финали, както и за първи път вкарва два гола на един Мондиал. През втората част Испания обърна резултата до 3:2, но в 88-ата минута феноменално изпълнение от фаул на Роналдо матира Де Хея за крайното 3:3. Това бе първи негов хеттрик на най-големия футболен форум, като стана третият португалец с три гола в един мач на световни финали.

Великият Еузебио вкарва четири гола при успеха с 5:3 в четвъртфинала над Северна Корея пред 1966 година, когато става голмайстор на турнира с девет попадения. Интересното е, че в последните секунди на мача в Сочи Роналдо можеше да повтори и това постижение, но стреля в аут с глава.

Педро Паулета пък вкара хеттрик при успеха с 4:0 над Полша в Япония и Южна Корея през 2002 година.

Кристиано се изравни с Христо Стоичков по голове на световно първенство, като вече има едно попадение повече от своя вечен съперник Лионел Меси, който има пет гола, но утре дебютира с Аржентина срещу Исландия на финалите в Русия.

Роналдо стана първият играч в историята, който има голове на четири поредни световни първенства (б.а. общо 6 попадения в 14 мача) и четири поредни европейски първенства - 2004, 2008, 2012 и 2016 г. (б.а. общо 9 гола в 21 мача). Освен това Кристиано има два гола на турнира за Купата на Конфедерациите през 2017 година в Русия.

Роналдо има вече 84 гола с екипа на Португалия от 153 мача.

Източник: sportal.bg

- Случвало ли ти си е мъжът ти да те завари в леглото с непознат?