Лудогорец се сбогува с Лига Европа

0
Мачът в Разград завърши 0:0
Мачът в Разград завърши 0:0 Снимка: Lap.bg

Лудогорец не успя да победи АЕК Ларнака в Разград и два кръга преди края на груповата фаза в Лига Европа е аут от борбата за класиране в елиминационната фаза.

Мачът в Разград завърши 0:0. Така двата отбора имат по две точки. В другия двубоя Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0. Германците и швейцарците имат по 9 точки и са недостижими на първите две места.

Лудогорец имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но кипърците на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Ренан. Най-чистото положение пропусна Козмин Моци в 75-та минута. Негов удар с глава срещна гредата. Близо до попадение бе и Джоди Лукоки преди почивката. Крилото обаче не успя да се разпише отблизо.

ЛУДОГОРЕЦ - АЕК ЛАРНАКА 0:0

ЛУДОГОРЕЦ33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (66-Лукас Саша), 10. Кампаняро, 92. Лукоки (86-Жоао Паоло), 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю (76-Шверчок)

АЕК25. Рамирез, 2. Силва, 6. Катала, 8. Акоран, 12. Тричковски (87-Константину), 13. Хавел, 15. Гарсия, 18. Гонзалес, 19. Йоану, 21. Жан-Люк (71-Тете), 99. Яну

Източник: Канал 3