Дунав зарадва феновете си

0
"Драконите" спечелиха като домакини с 1:0 срещу „Верея“ - Стара Загора
"Драконите" спечелиха като домакини с 1:0 срещу „Верея“ - Стара Загора Видео: Русе Медиа

„Дунав“ зарадва феновете си с първа победа в пролетния полусезон.

Момчетата на Людмил Киров спечелиха като домакини с 1:0 срещу „Верея“ - Стара Загора. Голът бе дело на Светослав Ковачев в 57-ата минута и така русенци се сдобиха с така важните за тях три точки.

Домакините имаха много повече възможности за отбелязване на гол, като още от първите минути на срещата притиснаха гостите в тяхната половина. На два пъти вратарят на „Верея“ спаси опасни положения, но в 57-ата минута Светослав Ковачев вкара топката в мрежата. До гола се стигна след пробив по левия фланг и центриране на Драгош Фирцулеску в наказателното поле. След грешка на защитата Ковачев засече от въздуха топката с левия си крак и реализира точно попадение, предава Русе Медиа.

В 72-ата минута Ганев спаси удар на Ахмед Ахмедов от далечна дистанция, а малко по-късно намеса на Иво Иванов предотврати сигурен втори гол във вратата на „Верея“.

Сериозна опасност за изравняване имаше и пред вратата на „Дунав“ след неразбирателство между Благой Макенджиев и завърналия се капитан Мартин Ковачев. Топката се отправи застрашително към вратата, но бранителят успя да изчисти с шпагат от самата голлиния.

Вижте във видеото какво споделиха след мача наставниците на двата отбора.

Следващият мач на „Дунав“ е в неделя, когато русенци ще гостуват на „Берое“ в Стара Загора.

Източник: Русе Медиа