Дунав взе точка в Бистрица

0
Гъргоров от дузпа се разписа за домакините, за гостите точен беше Христов
Гъргоров от дузпа се разписа за домакините, за гостите точен беше Христов Снимка: LAP.bg

Витоша Бистрица не успя да победи и завърши наравно 1:1 у дома с Дунав Русе в 18-ия кръг от шампионата.

В 26-ата минута удар на Емил Гъргоров от фаул срещна гредата зад Благой Макенджиев, а това беше най-интересното положение през първата част, пише БНР.

Седем минути след почивката Четин Садула центрира в наказателното поле и Мартин Костадинов спря топката с ръка, а главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа. Емил Гъргоров хладнокръвно реализира от бялата точка, давайки аванс в полза на бистричани.

Радостта на Витоша не продължи дълго. В 65-ата минута Стефан Христов реализира за 1:1 с техничен удар от наказателното поле.

Пет минути след това Атанас Кабов беше изведен сам срещу Макенджиев и стреля, но стражът на гостите отклони топката в гредата.

Четвърт час преди края на двубоя Гъргоров подаде към Лъчезар Котев, който стреля неточно.

В 77-ата минута Витоша остана в намален състав след втори жълт и съответно червен картон за Румен Гьонов.

След това равенство Витоша има пет точки на 14-то място в класирането, докато Дунав е със 17 точки на 11-то място до момента.