Благотворителният футболен турнир събра 11 000 лева за лечението на Яни

0
6-годишното дете заминава на първата си терапия в Кьолн
6-годишното дете заминава на първата си терапия в Кьолн Видео: Русе Медиа

Благотворителният футболен турнир „Яница“, който се проведе днес на тренировъчните игрища на стадион „Дунав“ в Русе, събра над 11 000 лв.

Средствата са за лечението на 6-годишната Яница Карачорова, която има тумор в мозъка и ѝ предстои терапия в Германия.

От всички 34 отбора със 313 участници до финала достигнаха „Ескалера“ и ДДФ. В редовното време двата тима не успяха да излъчат победител, тъй като завършиха с равенство 2:2. Затова се наложи носителят на купата да бъде определен чрез дузпи. От бялата точка по-точни бяха футболистите на ДДФ, които спечелиха с 5:4, информира Русе Медиа.

Купата им бе връчена от бащата на Яни – Петър Карачоров, който благодари от сърце на всички участници и приятели, подкрепили каузата на 6-годишната му дъщеричка. На 11 юли Яница заминава за Кьолн, за да започне първата терапия, за която нужните 200 000 лв. вече са събрани.