България загуби на старта в Лигата на нациите

0
В Русе състезателките на треньора Иван Петков отстъпиха с 1:3 гейма пред Япония
В Русе състезателките на треньора Иван Петков отстъпиха с 1:3 гейма пред Япония Снимка: БТА

България загуби първия си в историята мач в турнира Лига на нациите по волейбол при жените.

В Русе състезателките на треньора Иван Петков отстъпиха с 1:3 (23:25, 25:21, 19:25, 23:25) пред Япония.

Българският тим определено може да съжалява не само че не вкара мача в тайбрек, а че не го спечели в четири гейма, тъй като и в първата, и в четвъртата част имаше преднина, която пропиля.

Особено фрапантно бе развитието на последния гейм, в който българките водеха с 12:5 точки, но позволиха изравняване при 20:20. След това състезателките на Иван Петков отговориха с три последователни точки, за да поведат с 23:20, но допуснаха Япония да реализира пет последователни точки и да взема срещата още при първия си мачбол.

За България най-резултатна в мача бе Гергана Димитрова с 18 точки, а Мира Тодорова приключи с 14 точки. За Япония Юки Иши бе най-полезна с 19 точки, докато с 16 завърши Миуако Осанай.

В другия мач, игран в Русе по-рано днес, САЩ победи лесно с 3:0 (25:23, 25:8, 25:22) отбора на Белгия.

В сряда са вторите двубои от турнира. От 17:00 в "Монбат Арена" е мачът между САЩ и Япония, докато в 20:30 България играе с Белгия.